Вітаю Вас Гість | RSS

Вівторок, 18.12.2018, 23:58

Зворотній зв'язок(Admin)
Меню сайту
Обговорюють на форумі


Віртуальна газета м.Лохвиця
Пошук
Православные праздники
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Лохвиця

Міні-чат
500
Друзі сайту
Регистрация в каталогах, добавить сайт 
в каталоги, статьи про раскрутку сайтов, web дизайн, flash, photoshop, 
хостинг, рассылки; форум, баннерная сеть, каталог сайтов, услуги 
продвижения и рекламы сайтов Віртуальна газета м.Лохвиця
Календар
«  Лютий 2016  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
29
Головна » 2016 » Лютий » 2 » Віктор ЛИСИЙ: «Сенчанські торф’яники згаснуть лише після підняття рівня води в Сулі»
17:37
Віктор ЛИСИЙ: «Сенчанські торф’яники згаснуть лише після підняття рівня води в Сулі»
Віктор Лисий народився в Рівненській області 1971 року. У 1988-му закінчив Сенчанську середню школу.

Навчався у Дніпропетровському приладобудівному коледжі за спеціальністю «конструювання та виготовлення радіоелектронної апаратури». Який закінчив із червоним дипломом. З 1992 року працював у Полтавському відділенні бурових робіт на різних посадах.

А з 2000-го – інженером-енергетиком Лохвицької групи свердловин. У 2010 році від Сенчі був обраний депутатом Лохвицької районної ради. 25 жовтня 2015 року обраний сільським головою.

– Вікторе Миколайовичу, на останній сесії районної ради гостро піднімались екологічні питання стосовно Сенчі. На Ваш погляд, вирішення яких із них має стати першочерговим, пріоритетним?
– Найгострішою вважаю проблему, що стосується питної води.

Більшість діючих водогонів у селі дуже старі, а збудувати нові та реконструювати діючі за рахунок тільки свого бюджету ми не зможемо. Тому маємо прикласти максимум зусиль, щоб узяти участь у реалізації ПРООНівських та інших програм. Конкретно для прикладу.

Та сама ПРООНівська програма передбачає будівництво 6-кілометрового водогону. Для нас це чудова нагода прокласти нові й реконструювати старі. Адже якщо тільки будувати нові, то за короткий термін ми заб’ємо їх піском та глиною, що потраплять зі старих труб. Тож буквально з перших днів після свят будемо займатись питанням виготовлення для цього проектно-кошторисної документації. І зробити її треба таким чином, щоб вона відповідала не тільки вимогам ПРООНіських програм, а й іншим, у тому числі місцевим.

Адже об’єм робіт передбачається досить значний. І реалізувати його, можливо, доведеться поетапно.
– А чому до цих пір попередня влада не займалася цим?
– Я не можу за неї відповідать на це питання. Можливо, навіть воно не було погоджене чи підтримане громадою. Адже цю програму, наприклад, не може очолити сільський голова як посадова особа.

Необхідно створити громадську організацію, вибрати її керівника. Але й сама громада без підтримки місцевої влади не зможе досягти бажаного результату. Тому значну частину роботи, як би то не було, будуть виконувати сільський голова та сільська рада.
– Проблема горіння торф’яників у районі Сенчі також піднімалась на сесії, про що ми писали в попередньому номері ЛК. Що думає про це сільський голова?

– Ви знаєте, я говорив про це ще 5 років тому при попередній владі. У кінці 2011 – на початку 2012 року як депутат вніс у районну раду пропозицію, що стосувалась екології та природоохоронних заходів по збереженню гідрологічного стану річки Сули в Лохвицькому районі. Головним було те, що вкрай необхідно підняти рівень води в річці.

Районна рада тоді це підтримала, була зроблена експертиза, виготовлена проектно-кошторисна документація. І на Сулі мали бути збудовані гідротехнічні споруди. Чому їх вирішили будувати в районі Свиридівки – мені «не відомо». Хоча багато спеціалістів наголошували, що це треба робити за Сенчею.

– А можливо це сталось тому, що тодішній керівник району жив не в Сенчі, а у Свиридівці?
– Так я ж Вам і кажу, що з НЕ ВІДОМИХ мені причин у лапках. Уже коли я став сільським головою, свої пропозиції щодо цього ми подали до проекту плану соціально-економічного розвитку району та природоохоронних заходів. У них наголошувалось на тому, що потрібно виготовити окремий проект, аби гідроспоруди були збудовані нижче Сенчі. А що це має бути – перекати чи шлюзи – нехай визначають фахівці.

І дуже добре, що це сьогодні включено в програму соціально-економічного розвитку, а на проектно-кошторисну документацію заплановано витратити 200 000 грн. Обнадійливим є і те, що голова РДА іде в цьому плані нам назустріч. Допомагає нам і навіть обіцяє у разі необхідності сприяти направленню частини коштів, призначених не реалізацію проектів у районі Свиридівки, першочергово на Сенчу.

Щодо торф’яників. 2015 рік показав, що їх гасіння дорого обходиться як району, так і сенчанській громаді. Сільська рада виділила 50 000 грн. і район – близько 80 000. І головним у цьому є те, що на сьогодні вони повністю не загашені, а тліють. Є такі місця, де горіння відбувається на глибині більше 2 м. І МНСівська техніка, навіть залучена з Полтави, нічого зробить не може. Тож дійсно вихід один – тільки підняття рівня Сули.

Інакше будем кожного року лить воду в землю на сотні тисяч гривень без результату.
– Давайте поговоримо про питання добровільного об’єднання громад. Ви підтримуєте цей поступ, чи ні? Якщо так – то чому все застопорилось?

– Дійсно, з травня по серпень 2015 року цей експеримент був на слуху, а тепер усе притихло. Можливо, це затишшя перед бурею. Але сенчани свого часу створили ініціативну групу, до якої, як депутат районної ради, входив і я. Ми були присутні, наприклад, на сесії Шеківської сільської ради Лубенського району.

Пропонували місцевим депутатам своє бачення, спілкувалися з ними. Потім у тих населених пунктах проводились громадські слухання, на яких підтримувалось об’єднання. Тож це врешті-решт – перспективний напрямок. Якщо знову постане питання об’єднання, думаю, що ми його вирішимо позитивно.

– До того, як обійняти посаду сільського голови, Ви працювали у нафтогазовому комплексі. На попередній сесії і голова РДА, і районний очільник рятувальної служби, серйозно нарікали на те, що керівництво вищеназваного комплексу неохоче йде на співпрацю у вирішенні екологічних питань. А Вам, як колишньому працівнику, легше буде знайти з ними спільну мову?

– На даний момент ми її знайшли. Наприклад, коли розійшлась снігова стихія, то нам допомагає газопромислове управління та газопереробний завод. А щодо співпраці, то головну проблему я вбачаю в тому, що газопромислове управління та Полтавське відділення бурових робіт, що працюють на території Сенчі, входять до державної структури. Тобто це державна компанія. І в них немає «живих» грошей. А все замикається на Києві, на бюрократії. Приватним нафтогазовим компаніям у цьому питанні набагато простіше. Вони розраховуються вчасно і справно, адже там один господар.

– У Вас є ще один досить перспективний товаровиробник – ТОВ «Сенча». Як Вам співпрацюється із Юрієм Колєсніком?

– Ми ще маємо небагато спілкування. Але підприємство під його керівництвом на Новий рік допомогло подарунками дітям, у школу за їх рахунок придбані телевізори. В цей час, коли ми з вами спілкуємось, їхній трактор чистить вулиці Сенчі. І працює він, можна сказать, цілодобово. А як буде далі – побачимо.

– І останнє. З яким словами до громади хоче звернутись її новий очільник?
– Я не давав багато обіцянок. Бо не люблю цього робити. Тому скажу одне: буду працювати з громадою, буду спілкуватися з нею. Все, що від мене залежить, буду робити для її блага. Але і від неї чекаю взаємності і ділом, і словом. Коли буде працювати зв’язка «громада-голова», можна багато чого зробить на користь людям.Спілкувався Олег ЛІСНЯК
Переглядів: 479 | Додав: Admin | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Для переходу на сайт, натисніть рекламний банер
Віртуальна газета м.Лохвиця

Віртуальна газета м.Лохвиця

Віртуальна газета м.Лохвиця

Віртуальна газета м.Лохвиця

Віртуальна газета м.Лохвиця

Віртуальна газета м.Лохвиця

Коментують на сайті
Внимание!!!
Cкоро пройдет V Международный фестиваль искусств «Созвездие Эллады»

С 3 по 8 июня 2016 г.
Греция, ХАЛКИДИКИ

Главная цель фестиваля «Созвездие Эллады» - объединить таланты из разных регионов Украины и стран ближнего и дальнего зарубежья демонстрация творческих достижений художественных коллективов и солистов, поиск новых талантливых имен, повышение уровня квалификации и обмен опытом, популяризация национальной культуры.
Главная задача организаторов - способствовать культурному и эстетическому воспитанию детей и подростков, пропаганда активных форм досуга, создания атмосферы дружбы и взаимопонимания между участниками и гостями фестиваля.

dominyuk@i.ua
04740-229-21
Виталий Викторович

Спешите, количество мест ограничено!!!

Кричимо "Геть!"владi, але ж бiльшiсть живе одним днем - пiсля нас, хоть потоп та все згине.Грiшних багато...i не каються.

Шість придурків співає, решта зіваки)) "Осудили розгон Європомойки")) то ви справжнього розгону не бачили в Європі, там би так з цими бомжами на майдані не цяцькались..


БОБРОВСЬКА все ж таки вона , а не Бобороська чи Боровська.

Може хоча б , БОБОРОВСЬКА Наталія Генад. , а не Боровська . Бобровська вже як трудяга так більшої немає ніде, хоч орден давай , Новоселівці в колгоспі не заробила . а про правду краще мовчати.

не буде нам прощення,поки козаками будуть менти-збочинц1 ДУДН!КИ та ЗЛЕНКИ!!!

Зделайте пожалуйста хоть что нибудь для Лохвицы. Самый отстойный город (если это можно так назвать) во всем мире! Начните с маленького, с себя, и вообще тошно читать всю эту бредятину.

та і бензин на цій заправці -кандер 100% -бадяжать а бабло беруть як за бензин

Була у Лохвиці на день міста, сильний голос і вродлива, мені сподобалась.Бажаю успіху!

Останні новини на сайті
[04.12.2018]
У Лохвиці урочисто відкрили пам’ятний знак Героям АТО (0)
[04.12.2018]
«Розмалюй місто мереживом зимових барв!» (0)
[04.12.2018]
100 славних років позашкіллю (0)
[01.11.2018]
«Шевченко в моєму серці» (0)
[01.11.2018]
«Ми віримо в гарне майбутнє» (0)
[01.11.2018]
У Лохвицькому районі поліцейські охорони виявили зброю у схованці (0)
[22.05.2018]
«Полтавагазвидобування» започаткувала громадські слухання на Лохвиччині (0)
[19.05.2018]
Дільничні офіцери Лохвиччини поліції у ході рейду водоймами виявили порушника нерестової заборони (0)
[18.05.2018]
ДЗЮДОЇСТ З ЛОХВИЦІ ПОЇДЕ НА КУБОК ЄВРОПИ (0)
[01.05.2018]
Чи добудують Центр зайнятості? (0)
[26.04.2018]
Renault Kangoo для мобільності ремонтної бригади (0)
[26.04.2018]
Завдяки новому екскаватору зросте оперативність усунення поривів водомережі (0)
[26.04.2018]
Учні Лохвицької ЗОШ №3 побували на заводі «Кока-кола Беверіджиз Україна» (0)
[23.04.2018]
Всім у приклад – довгожителі громади (0)
[23.04.2018]
Лохвицька міська служба благоустрою на розчистці містка (0)
[23.04.2018]
Лохвиця: рятувальники ліквідували пожежу у гаражі (0)
[03.04.2018]
Глядачі стоячи аплодували аматорам сцени з Васильків, Гаївщини, Христанівки (0)
[02.04.2018]
Історія добровольця з Лохвиччини презентується на фестивалі сучасного українського кіно в Авдіївці. Фільм “ВІЙНА ХИМЕР” (ВІДЕО) (0)
[02.04.2018]
Протягом доби рятувальники відкачали 12250 куб. м. талої води (ВІДЕО) (0)
[29.03.2018]
У Лохвиці, жінка збрехала поліції про вбивство (0)
[25.03.2018]
Міська влада Лохвиці планує встановити сміттєві контейнери у кожному приватному секторі (ВІДЕО) (0)
[23.03.2018]
Впровадження програми енергозбереження продовжується (0)
[14.03.2018]
Лохвиця: рятувальники ліквідували пожежу в легковому автомобілі (0)
[02.09.2017]
Лохвиця: рятувальники ліквідували пожежу у господарчій будівлі (0)
[02.09.2017]
Лохвиця: вогнеборці ліквідували пожежу у приватному житловому будинку (0)
[23.08.2017]
"Земним шляхом - до духовності" присвячений 295-річниці від дня народження Г.Сковороди (0)
[23.08.2017]
Зустріч із Феєю казкового дитинства (0)
[23.08.2017]
Слідами «Компа і компанії» (0)
[17.06.2016]
Крупнейший провайдер столицы проводит акцию! (0)
[10.02.2016]
Дмитро Хльобас: «У моїй кар`єрі спостерігається хороша динаміка» (Відео) (0)
[10.02.2016]
У Лохвицькому районі двоє чоловіків обікрали газову свердловину (0)
[04.02.2016]
Засідання комісії міської ради по перейменуванню вулиць (0)
[04.02.2016]
У ЛОХВИЦІ ЗЛОВИЛИ ЛЖЕ-ПОЛІЦЕЙСЬКОГО, ЯКИЙ ВИМАГАВ ГРОШІ ЗА ТЕЛЕФОНОМ (0)
[02.02.2016]
Форвард киевского "Динамо" с г. Лохвица перешел в "Ворсклу" (0)
[02.02.2016]
Влада проігнорувала бажання депутатів захищати довкілля Лохвиччини (0)
[02.02.2016]
Віктор ЛИСИЙ: «Сенчанські торф’яники згаснуть лише після підняття рівня води в Сулі» (0)
[02.02.2016]
Команда «Торпедо» перемогла у турнірі Червонозаводського (0)
[20.03.2015]
Скільки будуть платити за газ полтавці з наступного місяця (0)
[20.03.2015]
Полтавщина лідирує по врожайності кукурудзи серед інших регіонів країни (0)
[20.03.2015]
ЛОХВИЦЬКІ ПРАВООХОРОНЦІ ВИКРИЛИ КРАДІЯ (0)
[16.03.2015]
Кількість загиблих в аварії на Полтавщині зросла до восьми. (0)
[16.03.2015]
Вдячна Полтавщина пам'ятає свого сина письменника й патріота Дмитра Нитченка-Чуба, який спочив в Австралії (0)
[16.03.2015]
У ЛОХВИЦІ ВІДЗНАЧИЛИ 200-РІЧЧЯ ВІД ДНЯ НАРОДЖЕННЯ МИХАЙЛА ВЕРБИЦЬКОГО (0)
[16.03.2015]
О.Панченко: Слово з нагоди 100-річчя українського видавця професора Олекси Вінтоняка (0)
[21.12.2014]
НА ПОРЯДКУ ДЕННОМУ – ПОСИЛЕННЯ ОХОРОНИ ХВОЙНИХ НАСАДЖЕНЬ ВІД НЕЗАКОННОГО ВИРУБУВАННЯ (0)
[21.12.2014]
ВШАНУВАЛИ УЧАСНИКІВ ЛІКВІДАЦІЇ АВАРІЇ НА ЧОРНОБИЛЬСЬКІЙ АЕС (0)
[21.12.2014]
Берегиня свого роду (0)
[03.05.2014]
ВШАНУВАЛИ ПОДВИГ ЧОРНОБИЛЬЦІВ (0)
[03.05.2014]
Оргкомітет до жителів та гостей Лохвицького краю! (0)
[02.05.2014]
З 1 травня підвищуються ціни на газ для населення (0)
[12.02.2014]
У «Теремку» діти зможуть перебувати по 12 годин на добу (0)
[12.02.2014]
У Лохвиці знову встановлюють штучні кришталики (0)
[12.02.2014]
У Сухій Лохвиці ще не перевелася риба (1)
[04.01.2014]
Чорнухинський район: рятувальники ліквідували пожежу у приватній лазні (0)
[23.12.2013]
Олег ЛІСНЯК: Я горджуся вами, червонозаводчани! (1)
[21.11.2013]
Вшанування учасників танцювального колективу «Перлина» (0)
[21.11.2013]
ЛОХВИЦЬКІ ПРАВООХОРОНЦІ ЗАТРИМАЛИ ЖІНКУ, ЯКА ЗБЕРІГАЛА БОЄПРИПАСИ (0)
[13.11.2013]
У ЛОХВИЦЬКОМУ РАЙОНІ ОПЕРАТИВНИКИ ЗАТРИМАЛИ ЖІНКУ, ЯКА ВИМАГАЛА ГРОШІ У НЕПОВНОЛІТНЬОГО (0)
[12.11.2013]
Податківці зустрілися з керівниками підприємств (0)
[12.11.2013]
Світогляд російської влади за 350 років не змінився… (0)