Вітаю Вас Гість | RSS

Понеділок, 16.12.2019, 14:15

Зворотній зв'язок(Admin)
Меню сайту
Обговорюють на форумі


Віртуальна газета м.Лохвиця
Пошук
Православные праздники
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Лохвиця

Міні-чат
500
Друзі сайту
Регистрация в каталогах, добавить сайт 
в каталоги, статьи про раскрутку сайтов, web дизайн, flash, photoshop, 
хостинг, рассылки; форум, баннерная сеть, каталог сайтов, услуги 
продвижения и рекламы сайтов Віртуальна газета м.Лохвиця
Календар
«  Квітень 2010  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930
Головна » 2010 » Квітень » 9 » Полтавські молокопродукти шокують поганою якістю
15:50
Полтавські молокопродукти шокують поганою якістю
Щоб дізнатися, чи відповідають вимогам стандартів молочні товари торгівельної мережі Полтави, фахівці державного підприємства «Полтавастандартметрологія» за власні кошти провели контрольні закупки в магазинах обласного центру та дослідили відібрані молокопродукти у випробувальному центрі підприємства за всіма показниками якості та безпеки.

За даними державного підприємства «Полтавастандартметрологія», загалом досліджено 15 зразків продукції 11 вітчизняних виробників, зокрема: - сир кисломолочний 9% жиру зі знаком для товарів та послуг «Добриня» та «Геркулес», виробник: АТЗТ «Донецький міський молочний завод № 2»; - молоко коров'яче питне з масовою часткою жиру 3,2 %, пастеризоване, зі знаками для товарів та послуг «Добриня», «Геркулес» виробник: АТЗТ

«Донецький міський молочний завод № 2» - молоко незбиране згущене з цукром 8,5 % жиру зі знаком для товарів та послуг «Веселая ферма» виробник: ВАТ «Ічнянський молоко-консервний комбінат»; - сир твердий «Голландський брусковий» 45 % жиру в сухій речовині зі знаком для товарів та послуг «Веселая ферма» виробник: ВАТ «Канівський маслосирзавод»; - сир сичужний твердий «Костромський» з масовою часткою жиру в сухій речовині 45% зі знаком для товарів та послуг «Славія» виробник: ЗАТ «Баштанський сирзавод»; - вершки стерилізовані для дітей віком від 10 місяців «Малятко» зі знаком для товарів та послуг «Злагода», виробник: ВАТ АК «Комбінат «Придніпровський»; - сметана 25 % жиру зі знаком для товарів та послуг «Кремез» у спожитковому пакованні масою нетто 450 г виробник: ВАТ «Кременчуцький міськмолокозавод»; - біо-кефір з масовою часткою жиру 1 % зі знаком для товарів та послуг «Кремез» виробник: ВАТ «Кременчуцький міськмолокозавод»; - кефір 2,5 % жиру зі знаком для товарів та послуг
«Злагода»,виробник: ВАТ АК «Комбінат «Придніпровський»; - масло солодковершкове селянське «Дніпровське» 72,5 % жиру у спожитковому пакованні масою нетто 200±3 г, виробник: ПП Труш Т. Ю. ( м. Дніпропетровськ); - масло селянське 72,5 % жиру зі знаком для товарів та послуг «Вершкове свято» у пакованні масою нетто 200 г, виробник: ВАТ «Жашківський маслозавод»; - масло солодковершкове селянське «Лубенське» 73,0 % жиру зі знаком для товарів та послуг «Гармонія» у спожитковому пакованні масою нетто 200±3 г, виробник: ВАТ «Лубенський молочний завод»; - масло солодковершкове екстра 80,0 % жиру зі знаком для товарів та послуг «Рів'єра молочна» у спожитковому пакованні масою нетто 200г., виробник: ТОВ «Молочна Рів'єра»; - масло солодковершкове селянське 72,8 % жиру зі знаком для товарів та послуг «Полтавочка» у спожитковому пакованні масою нетто 200 г, виробник: ПП Сасін С.І., (смт. Чутове, Полтавська обл.); - масло солодковершкове екстра «Поживне» 80,0 % жиру зі знаком для товарів та послуг «Полтавочка» у спожитковому пакованні масою нетто 200 г, виробник: ПП Сасін С.І., (смт. Чутове, Полтавська обл.).

Під час лабораторних випробувань зразки продукції досліджували за масовою часткою рослинного жиру, органолептичними, фізико-хімічними показниками (масовою часткою вологи, жирністю, масовою часткою кухонної солі, титрованою кислотністю, масовою часткою білку, фосфатазою), мікробіологічними показниками (бактеріями групи кишкової палички (БГКП), Staphylococcus aureus, патогенними мікроорганізмами, в тому числі Salmonella, плісенями, дріжджами, мезофільними аеробними та факультативно анаеробними мікроорганізмами (МАФАМ)), консервантами.

Також проводилось оцінювання відповідності інформації, яка нанесена на спожиткове паковання вимогам законодавчих актів та нормативним документам згідно з якими виготовлено і може бути ідентифіковано продукт.

Результати проведеної експертизи шокували, жоден із зразків відібраної продукції «не склав іспиту» на відмінно. Втім, експерти засвідчили хорошу якість масла солодковершкового селянського «Лубенське» 73% жиру, торгової марки «Гармонія». Єдине зауваження до виробника - відсутність на споживчому пакованні інформації про наявність чи відсутність ГМО (генетично-модифікованих організмів).

Не було претензій і до якості сметани та біо-кефіру торгової марки «Кремез» (м. Кременчук) та молока торгових марок «Добриня» та «Геркулес», виробник: АТЗТ «Донецький міський молочний завод № 2». «Підвело» цю продукцію, знову ж таки, маркування. Загалом, 14 з 15-и представлених видів молокопродуктів мали невідповідності чинним стандартам за маркуванням спожиткового пакування. Найбільш типові з них: назва продукту зазначена російською мовою, що суперечить Закону України «Про безпечність та якість харчових продуктів», згідно з яким, усі харчові продукти, що реалізуються в Україні повинні мати етикетки державною мовою; не зазначено, яка з двох адрес юридична, а яка, адреса потужностей виробництва; відсутня інформація про реєстрацію знаку для товарів та послуг за допомогою спеціального символу, відсутні відомості про масу нетто продукту та номер партії, дату виготовлення, тощо).

За мікробіологічними показниками (бактерії групи кишкової палички чи факультативно анаеробні мікроорганізми) вимогам стандартів не відповідали 5 зразків продукції (сир кисломолочний «Добриня», «Геркулес», сир твердий «Костромський» із знаком для товарів та послуг «Славія», кефір 2,5% жиру, зі знаком для товарів та послуг «Злагода», масло солодковершкове селянське «Дніпровське», масло солодковершкове зі знаком для товарів та послуг «Вершкове свято»).

Що саме посприяло виявленню в молокопродуктах хвороботворних бактерій, недбальство при їх виробництві чи при зберіганні та реалізації торгівельними закладами Полтави, сказати важко. Факт залишається фактом, такі вироби на користь споживачеві не пішли. Виникли у працівників ДП «Полтавастандартметрологія» й претензії до фізико-хімічних показників сиру кисломолочного «Добриня», «Геркулес» (була завищена титрована кислотність), а у маслі солодковершковому екстра 80,0% жиру «Рів'єра молочна» жирність не відповідала зазначеній на етикетці.

Та найбільшою бідою перевірених молокопродуктів став сумнозвісний рослинний жир (зазвичай, пальмове та кокосове масло, яке в процесі гідрогенізації та переетерифікації набуває шкідливих для людського організму властивостей).

Як відомо, додавати його в молоко, масло, сметану та продукти дитячого харчування суворо забороняється. Що стосується інших молокопродуктів, то інформація про наявність рослинних жирів обов'язково повинна бути зазначена на споживчому пакованні. Втім, відразу 9 з 15 відібраних зразків «грішили» вмістом економічно-вигідного рослинного жиру. Зокрема, сири тверді «Голландський брусковий» торгової марки «Веселая ферма» та «Костромський» торгової марки «Славія» містили по 2% рослинного жиру; масло солодковершкове селянське та масло солодковершкове екстра «Поживне» торгової марки «Полтавочка» по 3% рослинного жиру.

4% рослинного жиру виявили, навіть, у вершках стерилізованих для дітей віком від 10 місяців «Малятко», із знаком для товарів та послуг «Злагода». А ось у молоці незбираному згущеному з цукром торгової марки «Веселая ферма» ВАТ «Ічнянський молоко-консервний комбінат» масова частка рослинних жирів вже складала 21%, тож не дивно, що й строк придатності було зазначено «9 місяців», хоча за ДСТУ, згідно з яким була вироблена продукція, має зберігатися не більше 3-х місяців з дати виготовлення.

Ще далі пішли виробники масла селянського «Дніпровське» та масла зі знаком для товарів та послуг «Вершкове свято», у відібраних зразках відповідно 37 та 35% рослинного жиру. Та своєрідний рекорд «встановила» продукція КП «Магдалинівський маслозавод» (Дніпропетровська область), перевірена на вимогу прокуратури.

Партія сметани пастеризованої взагалі не відповідала вимогам стандартів відразу за кількома показниками: маркуванням, органолептичними (мала неприємний смак та запах хімічних сполук) та містила 14% рослинного жиру при зазначеній загальній жирності 15%, а масло солодковершкове «Селянське» 72,5% жирності взагалі не містило молочного жиру.

В складі цього продукту, який аж ніяк не назвеш маслом, виявлено 6% рослинного жиру та 94% жиру немолочного походження. Тож не дивно, що він не відповідав нормам стандартів і за органолептичними та фізико-хімічними показниками, крім того, у відібраних зразках виявлено бактерії групи кишкової палички та МАФАМ.

Переглядів: 985 | Додав: Admin | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 1
1 Панченко адвокат  
Тільки вчитайтеся- метрологи провели "за власні кошти" дослідження!
А чому раніше цього не робили? Не було коштів? Не назбирали?
Очевидно: або брали хабарі, або наразі під кимось захиталось доходне крісло.
А хто ж буде відповідати за те, що до цього молочники масово труїли українських людей?

Зараз йде масове винищення УКРАЇНСТВА по усіх напрямках.
Гуртуймося, браття!


Ім`я *:
Email *:
Код *:
Для переходу на сайт, натисніть рекламний банер
Віртуальна газета м.Лохвиця

Віртуальна газета м.Лохвиця

Віртуальна газета м.Лохвиця

Віртуальна газета м.Лохвиця

Віртуальна газета м.Лохвиця

Віртуальна газета м.Лохвиця

Коментують на сайті
Внимание!!!
Cкоро пройдет V Международный фестиваль искусств «Созвездие Эллады»

С 3 по 8 июня 2016 г.
Греция, ХАЛКИДИКИ

Главная цель фестиваля «Созвездие Эллады» - объединить таланты из разных регионов Украины и стран ближнего и дальнего зарубежья демонстрация творческих достижений художественных коллективов и солистов, поиск новых талантливых имен, повышение уровня квалификации и обмен опытом, популяризация национальной культуры.
Главная задача организаторов - способствовать культурному и эстетическому воспитанию детей и подростков, пропаганда активных форм досуга, создания атмосферы дружбы и взаимопонимания между участниками и гостями фестиваля.

dominyuk@i.ua
04740-229-21
Виталий Викторович

Спешите, количество мест ограничено!!!

Кричимо "Геть!"владi, але ж бiльшiсть живе одним днем - пiсля нас, хоть потоп та все згине.Грiшних багато...i не каються.

Шість придурків співає, решта зіваки)) "Осудили розгон Європомойки")) то ви справжнього розгону не бачили в Європі, там би так з цими бомжами на майдані не цяцькались..


БОБРОВСЬКА все ж таки вона , а не Бобороська чи Боровська.

Може хоча б , БОБОРОВСЬКА Наталія Генад. , а не Боровська . Бобровська вже як трудяга так більшої немає ніде, хоч орден давай , Новоселівці в колгоспі не заробила . а про правду краще мовчати.

не буде нам прощення,поки козаками будуть менти-збочинц1 ДУДН!КИ та ЗЛЕНКИ!!!

Зделайте пожалуйста хоть что нибудь для Лохвицы. Самый отстойный город (если это можно так назвать) во всем мире! Начните с маленького, с себя, и вообще тошно читать всю эту бредятину.

та і бензин на цій заправці -кандер 100% -бадяжать а бабло беруть як за бензин

Була у Лохвиці на день міста, сильний голос і вродлива, мені сподобалась.Бажаю успіху!

Останні новини на сайті
[04.12.2018]
У Лохвиці урочисто відкрили пам’ятний знак Героям АТО (0)
[04.12.2018]
«Розмалюй місто мереживом зимових барв!» (0)
[04.12.2018]
100 славних років позашкіллю (0)
[01.11.2018]
«Шевченко в моєму серці» (0)
[01.11.2018]
«Ми віримо в гарне майбутнє» (0)
[01.11.2018]
У Лохвицькому районі поліцейські охорони виявили зброю у схованці (0)
[22.05.2018]
«Полтавагазвидобування» започаткувала громадські слухання на Лохвиччині (0)
[19.05.2018]
Дільничні офіцери Лохвиччини поліції у ході рейду водоймами виявили порушника нерестової заборони (0)
[18.05.2018]
ДЗЮДОЇСТ З ЛОХВИЦІ ПОЇДЕ НА КУБОК ЄВРОПИ (0)
[01.05.2018]
Чи добудують Центр зайнятості? (0)
[26.04.2018]
Renault Kangoo для мобільності ремонтної бригади (0)
[26.04.2018]
Завдяки новому екскаватору зросте оперативність усунення поривів водомережі (0)
[26.04.2018]
Учні Лохвицької ЗОШ №3 побували на заводі «Кока-кола Беверіджиз Україна» (0)
[23.04.2018]
Всім у приклад – довгожителі громади (0)
[23.04.2018]
Лохвицька міська служба благоустрою на розчистці містка (0)
[23.04.2018]
Лохвиця: рятувальники ліквідували пожежу у гаражі (0)
[03.04.2018]
Глядачі стоячи аплодували аматорам сцени з Васильків, Гаївщини, Христанівки (0)
[02.04.2018]
Історія добровольця з Лохвиччини презентується на фестивалі сучасного українського кіно в Авдіївці. Фільм “ВІЙНА ХИМЕР” (ВІДЕО) (0)
[02.04.2018]
Протягом доби рятувальники відкачали 12250 куб. м. талої води (ВІДЕО) (0)
[29.03.2018]
У Лохвиці, жінка збрехала поліції про вбивство (0)
[25.03.2018]
Міська влада Лохвиці планує встановити сміттєві контейнери у кожному приватному секторі (ВІДЕО) (0)
[23.03.2018]
Впровадження програми енергозбереження продовжується (0)
[14.03.2018]
Лохвиця: рятувальники ліквідували пожежу в легковому автомобілі (0)
[02.09.2017]
Лохвиця: рятувальники ліквідували пожежу у господарчій будівлі (0)
[02.09.2017]
Лохвиця: вогнеборці ліквідували пожежу у приватному житловому будинку (0)
[23.08.2017]
"Земним шляхом - до духовності" присвячений 295-річниці від дня народження Г.Сковороди (0)
[23.08.2017]
Зустріч із Феєю казкового дитинства (0)
[23.08.2017]
Слідами «Компа і компанії» (0)
[17.06.2016]
Крупнейший провайдер столицы проводит акцию! (0)
[10.02.2016]
Дмитро Хльобас: «У моїй кар`єрі спостерігається хороша динаміка» (Відео) (0)
[10.02.2016]
У Лохвицькому районі двоє чоловіків обікрали газову свердловину (0)
[04.02.2016]
Засідання комісії міської ради по перейменуванню вулиць (0)
[04.02.2016]
У ЛОХВИЦІ ЗЛОВИЛИ ЛЖЕ-ПОЛІЦЕЙСЬКОГО, ЯКИЙ ВИМАГАВ ГРОШІ ЗА ТЕЛЕФОНОМ (0)
[02.02.2016]
Форвард киевского "Динамо" с г. Лохвица перешел в "Ворсклу" (0)
[02.02.2016]
Влада проігнорувала бажання депутатів захищати довкілля Лохвиччини (0)
[02.02.2016]
Віктор ЛИСИЙ: «Сенчанські торф’яники згаснуть лише після підняття рівня води в Сулі» (0)
[02.02.2016]
Команда «Торпедо» перемогла у турнірі Червонозаводського (0)
[20.03.2015]
Скільки будуть платити за газ полтавці з наступного місяця (0)
[20.03.2015]
Полтавщина лідирує по врожайності кукурудзи серед інших регіонів країни (0)
[20.03.2015]
ЛОХВИЦЬКІ ПРАВООХОРОНЦІ ВИКРИЛИ КРАДІЯ (0)
[16.03.2015]
Кількість загиблих в аварії на Полтавщині зросла до восьми. (0)
[16.03.2015]
Вдячна Полтавщина пам'ятає свого сина письменника й патріота Дмитра Нитченка-Чуба, який спочив в Австралії (0)
[16.03.2015]
У ЛОХВИЦІ ВІДЗНАЧИЛИ 200-РІЧЧЯ ВІД ДНЯ НАРОДЖЕННЯ МИХАЙЛА ВЕРБИЦЬКОГО (0)
[16.03.2015]
О.Панченко: Слово з нагоди 100-річчя українського видавця професора Олекси Вінтоняка (0)
[21.12.2014]
НА ПОРЯДКУ ДЕННОМУ – ПОСИЛЕННЯ ОХОРОНИ ХВОЙНИХ НАСАДЖЕНЬ ВІД НЕЗАКОННОГО ВИРУБУВАННЯ (0)
[21.12.2014]
ВШАНУВАЛИ УЧАСНИКІВ ЛІКВІДАЦІЇ АВАРІЇ НА ЧОРНОБИЛЬСЬКІЙ АЕС (0)
[21.12.2014]
Берегиня свого роду (0)
[03.05.2014]
ВШАНУВАЛИ ПОДВИГ ЧОРНОБИЛЬЦІВ (0)
[03.05.2014]
Оргкомітет до жителів та гостей Лохвицького краю! (0)
[02.05.2014]
З 1 травня підвищуються ціни на газ для населення (0)
[12.02.2014]
У «Теремку» діти зможуть перебувати по 12 годин на добу (0)
[12.02.2014]
У Лохвиці знову встановлюють штучні кришталики (0)
[12.02.2014]
У Сухій Лохвиці ще не перевелася риба (1)
[04.01.2014]
Чорнухинський район: рятувальники ліквідували пожежу у приватній лазні (0)
[23.12.2013]
Олег ЛІСНЯК: Я горджуся вами, червонозаводчани! (1)
[21.11.2013]
Вшанування учасників танцювального колективу «Перлина» (0)
[21.11.2013]
ЛОХВИЦЬКІ ПРАВООХОРОНЦІ ЗАТРИМАЛИ ЖІНКУ, ЯКА ЗБЕРІГАЛА БОЄПРИПАСИ (0)
[13.11.2013]
У ЛОХВИЦЬКОМУ РАЙОНІ ОПЕРАТИВНИКИ ЗАТРИМАЛИ ЖІНКУ, ЯКА ВИМАГАЛА ГРОШІ У НЕПОВНОЛІТНЬОГО (0)
[12.11.2013]
Податківці зустрілися з керівниками підприємств (0)
[12.11.2013]
Світогляд російської влади за 350 років не змінився… (0)